MEXALEN  125 mg végbélkúp csecsemőknek, 6X

MEXALEN 125 mg végbélkúp csecsemőknek, 6X


Kiszerelés: 6X

482 Ft

Mennyiség:

Betegtájékoztató: Információk a beteg számára

Mexalen 125 mg végbélkúp csecsemőknek
paracetamol


Mielőtt elkezdi alkalmazni ezt a gyógyszert, olvassa el figyelmesen az alábbi betegtájékoztatót, mely az Ön számára fontos információkat tartalmaz.
Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékotatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa, vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően alkalmazza.
- Tartsa meg a betegtájékoztatót, mert a benne szereplő információkra a későbbiekben is szüksége lehet.
- További információkért vagy tanácsért forduljon gyógyszerészéhez.
- Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát, vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármely lehetséges mellékhatásra is vonatkozik.
- Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát, ha tünetei néhány napon belül nem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak.

A betegtájékoztató tartalma:

1. Milyen típusú gyógyszer a Mexalen 125 mg végbélkúp csecsemőknek és milyen betegségek esetén alkalmazható?
2. Tudnivalók a Mexalen 125 mg végbélkúp csecsemőknek alkalmazása előtt
3. Hogyan kell alkalmazni a Mexalen 125 mg végbélkúp csecsemőknek gyógyszert?
4. Lehetséges mellékhatások
5. Hogyan kell az Mexalen 125 mg végbélkúp csecsemőknek gyógyszert tárolni?
6. A csomagolás tartalma és egyéb információk


1. Milyen típusú gyógyszer a Mexalen 125 mg végbélkúp csecsemőknek és milyen betegségek esetén alkalmazható?

Keresse fel kezelőorvosát, ha tünetei néhány napon belül nem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak.
Fájdalomcsillapító, lázcsökkentő hatású gyógyszer csecsemőknek 3 hónapos kortól.
Hatásmechanizmusa nem egyértelműen tisztázott.


2. Tudnivalók a Mexalen 125 mg végbélkúp csecsemőknek alkalmazása előtt

Ne alkalmazza a Mexalen 125 mg végbélkúp csecsemőknek gyógyszert
- ha allergiás a paracetamolra vagy a gyógyszer (6. pontban felsorolt) egyéb összetevőjére;
- súlyos máj- és vesefunkció-zavarok;
- glükóz-6-foszfát dehidrogenáz genetikai eredetű hiánya (bizonyos enzimhiányos állapot / tünet: hemolítikus anémia/);
- túlzott, illetve krónikus alkoholfogyasztás esetén.

Figyelmeztetések és óvintézkedések
A Mexalen 125 mg végbélkúp csecsemőknek alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával, vagy gyógyszerészével.

A gyógyszerek csak fokozott elővigyázatossággal (az egyes bevételek között eltelt idő megnyújtásával vagy csökkentett dózisban) és orvosi ellenőrzés mellett alkalmazhatók
- Gilbert-szindróma (Meulengracht-betegség) esetén.

3 hónapos kor alatt csak az orvos javaslatára alkalmazható.

A fájdalomcsillapítók nagy dózisban, nem előírás szerint, hosszabb ideig történő használatakor fejfájás jelentkezhet, amelyet nem a fájdalomcsillapító megemelt dózisaival kell kezelni.

Fájdalomcsillapítók szokásos szedése, különösen több fájdalomcsillapító hatóanyag kombinálásakor, veseelégtelenség kockázatával járó tartós vesekárosodást okozhat

A kezelés eredményessége érdekében lázas betegek túl meleg ruházatot, illetve ágyneműt ne használjanak, mivel ezek a hő leadást akadályozhatják. Bő folyadékbevitelről gondoskodni kell. A panaszok további fennállása esetén a kezelőorvos tanácsát újra ki kell kérni. Intenzív hasi fájdalmak esetén fájdalomcsillapító gyógyszerek az orvosi vizsgálat előtt lehetőleg ne kerüljenek alkalmazásra, mivel az alapbetegség tüneteit elfedhetik. Adott esetben erről az orvost tájékoztatni kell.

A fájdalomcsillapítók nagy adagban, nem előírás szerint, hosszabb ideig történő használatakor fejfájás jelentkezhet, amelyet nem a fájdalomcsillapító megemelt dózisaival kell kezelni.

Fájdalomcsillapítók szokásos szedése, különösen több fájdalomcsillapító hatóanyag kombinálásakor, veseelégtelenség kockázatával járó tartós vesekárosodást okozhat.

Fájdalomcsillapítók nagy adagban, nem előírás szerint történő, hosszabb ideig tartó használatának hirtelen megszakításakor fejfájás, valamint fáradtság, izomfájdalmak, idegesség és vegetatív tünetek jelentkezhetnek. A megvonási tünetek néhány napon belül elmúlnak. Addig fájdalomcsillapítók ismételt bevételét kerülni kell és orvosi javaslat nélkül nem szabad azokat ismételten szedni.

Egyéb gyógyszerek és a Mexalen 125 mg végbélkúp csecsemőknek
Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát, vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben szedett, valamint szedni tervezett egyéb gyógyszereiről.
A készítmény májkárosító hatása felerősödhet, pl. egyes altatók és epileptikumok - fenobarbitál, fenitoin, karbamazepin, rifampicin, szalicilamid--tartalmú gyógyszerek hatására. Az alkoholfogyasztásra ugyanez érvényes.
A készítmény és kloramfenikol egyidejű adásakor, az utóbbi toxicitása fokozódhat.
Szájon át szedett véralvadásgátlókkal kezelt betegeknél a paracetamollal történő hosszan tartó kezelés csak orvosi ellenőrzés mellett folytatható.
A készítmény és AZT (Zidovudin) egyidejű alkalmazásakor vérkép elváltozás kialakulásának kockázata erősödik. Ezért a paracetamol AZT-val együtt csak orvosi előírást követően alkalmazható.

Cukorbetegség esetén, amikor a beteg inzulinkezelésre szorul paracetamol nagy adagban csökkentheti a vércukorcsökkentő hatást.

Vegye figyelembe, hogy ezek az adatok röviddel korábban alkalmazott gyógyszerekre is vonatkozhatnak!

Terhesség, szoptatás és termékenység
Ha Ön terhes vagy szoptat, illetve ha fennáll Önnél a terhesség lehetősége vagy gyermeket szeretne, a gyógyszer alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.

Terhesség
Számos (923) anya-gyermek kapcsolaton végzett vizsgálatot végeztek, de ezek a vizsgálatok nem utalnak a terhesség első 3-4 hónapja alatt adott paracetamol és a fejlődési rendellenességek kialakulása közötti összefüggésre. Ennek ellenére terhesség alatt paracetamol csak az előny-kockázat szigorú mérlegelését követően adható.

Szoptatás
A paracetamol átjut az anyatejbe. Mivel a csecsemőre nézve hátrányos következmények jelenleg nem ismertek, a szoptatást a kezelés alatt általában nem szükséges megszakítani.

A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességekre
Nem értelmezhető.


3. Hogyan kell alkalmazni a Mexalen 125 mg végbélkúp csecsemőknek gyógyszert?

Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa, vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően szedje. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.

Mekkora adagban és milyen gyakran kell adni a készítményt?
Az alkalmazási előírásokat be kell tartani, mivel a gyógyszer egyébként nem tudja a hatását megfelelőképpen kifejteni.

Ha az orvos másképpen nem rendeli, szokásos adagja:
testsúly
életkor
egyszeri dózis
maximális napi dózis
7 kg-ig
1/2 éves korig
1/2-1 végbélkúp
3 végbélkúp
10 kg-ig
1 éves korig
1 végbélkúp
4 végbélkúp




A maximális napi (24 óra) adagot semmiképpen nem szabad túllépni, és a következő végbélkúp felhelyezéséig (amennyiben szükséges) eltelt idő legalább 6 óra legyen.

Hogyan és mennyi ideig kell a készítményt alkalmazni?
A kúpot lehetőség szerint székletürítés után kell mélyen a végbélbe helyezni. A kúpot a jobb felhelyezhetőség érdekében kézben kell melegíteni vagy rövid időre forró vízbe mártani.

Paracetamol-tartalmú gyógyszerek, mint a Mexalen 125 mg végbélkúp csecsemőknek, orvosi javaslat nélkül csak néhány napig és alacsony dózisban használhatók.

Ha az előírtnál több Mexalen 125 mg végbélkúp csecsemőknek készítményt alkalmazott
Túladagolás gyanúja esetén forduljon orvoshoz, aki a további teendőkről határoz.
A máj méregtelenítő képességét túllépő nagy adag paracetamol alkalmazását követően vagy hosszabb krónikus adagolása után máj- és vesekárosodások léphetnek fel olyan panaszokkal, mint étvágytalanság, hányinger, hányás és hasi fájdalmak, izzadás, valamint vércukor-ingadozások és a bőr elszíneződése. Súlyos esetekben a májműködés kiesése miatt öntudatzavarok jelentkezhetnek.


4. Lehetséges mellékhatások

Mint minden gyógyszer, így ez a gyógyszer is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.

Mellékhatásként ritkán (10 000-ből 1-10 beteget érint) bőrpír előfordulhat.
Nagyon ritkán (10 000-ből kevesebb, mint 1 beteget érint): allergiás reakciók, egyes esetekben átmeneti túlérzékenységi reakciók (bőr-és nyálkahártya-duzzanat (angioödéma)), légszomj, verejtékezés, émelygés, akár sokkot is előidéző vérnyomásesés) léphetnek fel. Vérképelváltozások (nagymértékű aluszékonyság és sápadtság) nagyon ritkán előfordulhatnak.
Esetenként arra érzékeny személyeknél asztma alakulhat ki.
Tartós és/vagy nagy adagú (naponta több mint 2 g) alkalmazása a vesefunkció zavarához és májkárosodáshoz vezethet.

A fenti tünetek előfordulása esetén az alkalmazást abba kell hagyni, és haladéktalanul orvoshoz kell fordulni.

További mellékhatások csecsemőknél
Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy, gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármilyen lehetséges mellékhatásra is vonatkozik.





5. Hogyan kell a Mexalen 125 mg végbélkúp csecsemőknek gyógyszert tárolni?

A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!

Tárolás: Legfeljebb 25?C-on tárolandó.

A csomagoláson feltüntetett lejárati idő (Felhasználható) után ne alkalmazza a gyógyszert. A lejárati idő az adott hónap utolsó napjára vonatkozik.


6. A csomagolás tartalma és egyéb információk

Mit tartalmaz a Mexalen 125 mg végbélkúp csecsemőknek
* Hatóanyag:125 mg paracetamol kúponként.
* Egyéb összetevők: vízmentes kolloid szilícium-dioxid, makrogol-sztearát, szilárd zsír (Witepsol H15, Witepsol H35)

Milyen az Mexalen 125 mg végbélkúp csecsemőknek külleme és mit tartalmaz a csomagolás
Fehér színű, sima, fényes felületű, torpedó alakú, homogén kúp.
Kúpok fehér, átlátszatlan PVC//LDPE szalag-csomagolásban és dobozban

A forgalomba hozatali engedély jogosultja és a gyártó
Teva Magyarország Zrt.
2100 Gödöllő, Repülőtéri út 5.

A készítményhez kapcsolódó további kérdéseivel forduljon a forgalomba hozatali engedély jogosultjához.

OGYI-T-2034/03

A betegtájékoztató legutóbbi felülvizsgálatának dátuma: 2013. április

3

OGYI/53316/2012

 

Hasonló termékek

RUBOPHEN-THERMO-650-mg10-mg-cseresznye-izu-granulatum-12X
RUBOPHEN THERMO 650 mg/10 mg cseresznye ízű granulátum, 12X

Megfázás vagy influenza tüneteinek együttes kezelésére.
Kiszerelés: 12X

1 815 Ft Részletek
Akciós termékek
HERBALMED-MEDICAL-Pasztilla-20X
HERBALMED MEDICAL Pasztilla, 20X

Az izlandi zuzmó,szemvidító fű és mályva kivonatok kombinációja biztosítja a hármas hatást:
- Gyorsan enyhíti a torokfájást, elősegíti a nyelést.
- Csillapítja a köhögési ingert.
- Lokális gyulladáscsökkentő hatású.
Kiszerelés: 20X

1 749 Ft 2 329 Ft Részletek
NEO-CITRAN-belsoleges-por-felnotteknek-14X
NEO CITRAN belsőleges por felnőtteknek, 14X

Komplex megoldás a megfázás és az influenza tüneteinek kezelésére.
Kiszerelés: 14X

2 429 Ft 2 859 Ft Részletek
BERES-Q10-60MG-Tabletta-60X
BÉRES Q10 60MG Tabletta, 60X

60mg Q10 tablettánként. Az életkor előrehaladtával a szervezet Q10 termelése fokozatosan csökken, ezért ez időszakban javasolt fokozottan ügyelni a megfelelő bevitelre.
Kiszerelés: 60X

2 549 Ft 2 999 Ft Részletek
További aciós termékek
Íratkozz fel hírlevelünkre hogy elsőnek értesülj az akciókról.
Egészség tippek

A helyes étkezésen kívül még van néhány fontos dolog, ami nagyban hozzájárul a koncentráció növekedéséhez. Mozogjunk, pihenjünk, aludjunk, de mindent a megfelelő mértékben! És vessük be a titkos memória segítő módszereket is!

Részletek

Tombol a vizsgaidőszak az egyetemeken, főiskolákon és érettségizők is nagyon készülnek az előttük álló szóbeli érettségiekre. Hogyan lehet ezt a megterhelő időszakot szellemileg, lelkileg és nem utolsó sorban fizikailag átvészelni?

Részletek

Kosár tartalma

A kosár tartalma üres.