ZYRTEC Filmtabletta, 30X

ZYRTEC Filmtabletta, 30X


Kiszerelés: 30X

2 228 Ft

Mennyiség:

Betegtájékoztató: Információk a felhasználó számára

Zyrtec 10 mg filmtabletta
cetirizin-dihidroklorid

Mielőtt elkezdi szedni ezt a gyógyszert, olvassa el figyelmesen az alábbi betegtájékoztatót, mely az Ön számára fontos információkat tartalmaz.
Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően szedje.
- Tartsa meg a betegtájékoztatót, mert a benne szereplő információkra a későbbiekben is szüksége lehet.
- További információkért vagy tanácsért forduljon gyógyszerészéhez.
- Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármely lehetséges mellékhatásra is vonatkozik.
- Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát, ha tünetei 3 napon belül nem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak.

A betegtájékoztató tartalma:
1. Milyen típusú gyógyszer a Zyrtec és milyen betegségek esetén alkalmazható?
2. Tudnivalók a Zyrtec szedése előtt
3. Hogyan kell szedni a Zyrtec-et?
4. Lehetséges mellékhatások
5. Hogyan kell a Zyrtec-et tárolni?
6. A csomagolás tartalma és egyéb információk


1. Milyen típusú gyógyszer a Zyrtec és milyen betegségek esetén alkalmazható??

A Zyrtec hatóanyaga a cetirizin-dihidroklorid.
A Zyrtec egy allergia elleni gyógyszer.

A Zyrtec felnőttek, valamint 6 éves és afeletti gyermekek alábbi tüneteinek kezelésére javasolt:
* időszakos (szezonális) és egész éven át tartó allergiás nátha orr- és szemtüneteinek enyhítésére;
* csalánkiütés enyhítésére.


2. Tudnivalók a Zyrtec szedése előtt

Ne alkalmazza a Zyrtec -et
- ha súlyos vesebetegsége van (10 ml/perc alatti kreatinin-klírensz értékkel járó, súlyos veseelégtelenség);
- ha allergiás cetirizin-dihidrokloridra vagy a gyógyszer (6. pontban felsorolt) egyéb összetevőjére, hidroxizinre vagy piperazin-származékokra (más gyógyszerek igen hasonló hatóanyagaira).

Figyelmeztetések és óvintézkedések
Ha ön veseelégtelenségben szenved, kérje ki kezelőorvosa tanácsát; amennyiben szükséges, alacsonyabb adagot fog kapni. Az új dózist kezelőorvosa határozza meg.

Ha vizelet-elakadási (vizeletretenció) problémái vannak (pl. gerincvelő problémák, prosztata vagy húgyhólyag problémák), kérje ki kezelőorvosa tanácsát.

Ha ön egész testre kiterjedő rángógörcs betegségben (epilepsziában) szenved, vagy görcsrohamok kialakulásának kockázata áll fenn Önnél, kérje ki kezelőorvosa tanácsát.

Alkohol (egy pohár bornak megfelelő, 0,5 g/l véralkoholszintnek megfelelő mennyiségben) és a szokásos dózisokban alkalmazott cetirizin között nem észleltek olyan kölcsönhatásokat, amelyek képesek észrevehető hatást kifejteni. Mindazonáltal - mint valamennyi antihisztamin esetében -, ajánlatos az egyidejű alkoholfogyasztás kerülése.

Ha önnél allergiateszt elvégzését tervezik, kérdezze meg kezelőorvosát, abbahagyja-e a Zyrtec szedését a teszt elvégzése előtt néhány napig. Ez a gyógyszer befolyásolhatja az ön allergiatesztjének eredményeit.

Egyéb gyógyszerek és a Zyrtec
Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben szedett, valamint szedni tervezett egyéb gyógyszereiről.

A Zyrtec egyidejű alkalmazása étellel, itallal és alkohollal
Az étkezés nem befolyásolja észrevehetően a cetirizin felszívódását.

Terhesség és szoptatás
Ha Ön terhes vagy szoptat, illetve ha fennáll Önnél a terhesség lehetősége vagy gyermeket szeretne, a gyógyszer szedése előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.

A Zyrtec alkalmazása kerülendő terhességben. A szer véletlenszerű alkalmazása terhes nő esetében valószínűleg nem gyakorol semmilyen káros hatást a magzatra. Mindazonáltal a gyógyszer csak szükség esetén és orvosi javallatra alkalmazható.A cetirizin bejut az anyatejbe. Ezért ne alkalmazza a Zyrtec-et szoptatás ideje alatt, hacsak a kezelőorvosa úgy nem rendeli.

A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és gépek kezeléséhez szükséges képességekre
Klinikai vizsgálatok nem bizonyították, hogy a Zyrtec ajánlott dózisban történő alkalmazása után csökkenne a figyelem, az éberség és a vezetési képességek.
Ha gépjárművet kíván vezetni, baleseti veszéllyel járó tevékenységet szándékozik végezni vagy gépeket szeretne kezelni, az ajánlott dózist ne lépje túl! Pontosan meg kell figyelnie, hogy hogyan reagál a gyógyszerre.
Ha ön arra érzékeny beteg, az alkohol vagy más, központi idegrendszeri gátló hatású szer egyidejű alkalmazása tovább csökkentheti figyelmét és reakciókészségét.

A Zyrtec laktózt tartalmaz
Ha kezelőorvosa korábban már figyelmeztette önt, hogy bizonyos cukrokra érzékeny, keresse fel orvosát, mielőtt elkezdi szedni ezt a gyógyszert.


3. Hogyan kell szedni a Zyrtec-et?

Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően szedje. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.

A tablettákat egy pohár folyadékkal kell lenyelni.

A tabletta 2 egyenlő adagra osztható.

Felnőttek és 12 éves kor feletti serdülők:
10 mg - 1 tabletta - naponta egyszer.

6 és 12 éves kor közötti gyermekek:
5 mg - fél tabletta - naponta kétszer.

Vesekárosodásban szenvedő betegek:
Ha vesekárosodásban szenved, kérjük, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét, aki módosíthatja az ön által alkalmazott dózist.
A kezelés időtartama:
A kezelés időtartama függ az ön panaszainak típusától, fennállásának időtartamától és lefolyásától. Kérjen tanácsot gyógyszerészétől.

Ha az előírtnál több Zyrtec-et vett be
Keresse fel kezelőorvosát, ha úgy gondolja, hogy az előírtnál több Zyrtec-et vett be.
Kezelőorvosa ezután dönteni fog arról, szükség van-e egyáltalán, és ha igen, milyen kezelésre.

Túladagolás esetén az alábbi mellékhatások léphetnek fel fokozott mértékben. A megfigyelt nemkívánatos hatások az alábbiak voltak: zavartság, hasmenés, szédülés, fáradtság, fejfájás, rossz közérzet, pupillatágulat, viszketés, nyugtalanság, nyugtató hatás, aluszékonyság, kábultság, kórosan gyors szívverés, remegés és vizelet visszatartás (vizeletretenció).

Ha elfelejtette bevenni a Zyrtec-et
Ne vegyen be kétszeres adagot a kihagyott adag pótlására.

Ha idő előtt abbahagyja a Zyrtec alkalmazását
Ha bármilyen további kérdése van a gyógyszer alkalmazásával kapcsolatban, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.


4. Lehetséges mellékhatások

Mint minden gyógyszer, így ez a gyógyszer is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.

Az alábbi mellékhatások ritkák vagy nagyon ritkák, de amennyiben észleli ezeket, azonnal abba kell hagynia a gyógyszer szedését és beszélnie kell kezelőorvosával:
- allergiás reakciók, beleértve a súlyos reakciókat és az angiödémát (súlyos allergiás reakció, amely az arc vagy a torok duzzadását okozza).
Ezek a reakciók felléphetnek röviddel azután, hogy első ízben vette be a gyógyszert, de kezdődhenek később is.

Gyakori mellékhatások (10 beteg közül legfeljebb 1esetben fordulhatnak elő)
- álmatlanság (szomnolencia)
- szédülés, fejfájás
- torokgyulladás, nátha (gyermekeknél)
- hasmenés, hányinger, szájszárazság
- fáradtság

Nem gyakori mellékhatások (100 beteg közül legfeljebb 1esetben fordulhatnak elő)
- nyugtalanság
- kóros bőrérzékelés (paresztézia)
- hasi fájdalom
- viszketés, bőrkiütés
- rendkívül nagy mértékű fáradtság (aszténia), rossz közérzet

Ritka mellékhatások (1000 beteg közül legfeljebb 1esetben fordulhatnak elő)
- allergiás reakciók, némely esetben súlyos (nagyon ritka)
- depresszió, hallucináció, agresszivitás, zavartság, álmatlanság
- görcsök
- túlságosan gyors szívverés (tahikardia)
- kóros májműködés
- csalánkiütés (urtikária)
- vizenyő (ödéma)
- testsúlynövekedés
Nagyon ritka mellékhatások (10000 beteg közül legfeljebb 1esetben fordulhatnak elő)
- a vérlemezkék számának alacsony értéke (trombocitopénia)
- akarattól független kényszermozgások (tikek)
- ájulás, akaratlan mozgások (diszkinézia), kóros, hosszan tartó izomösszehúzódások (disztónia), remegés, ízérzékelési zavar
- homályos látás, az alkalmazkodóképesség zavara (fókuszálási nehézség), a szemek akaratlan körkörös mozgása (okulogíria)
- súlyos allergiás reakció, mely az arc vagy a torok duzzadását okozza (angioödéma), fix gyógyszerkiütés
- kóros vizeletürítés (ágybavizelés, fájdalom és/vagy vizeletürítési nehézség )

Nem ismert gyakoriságú mellékhatások (a rendelkezésre álló adatokból nem állapítható meg)
- étvágyfokozódás
- öngyilkossági gondolatok (öngyilkossággal foglalkozó gondolatok vagy azzal kapcsolatos visszatérő gondolatok)
- emlékezetkiesés (amnesia), memóriazavar
- vertigo (forgo jellegű szédülés)
- vizeletretenció (a hólyag teljes kiürítésének képtelensége)

Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármilyen lehetséges mellékhatásra is vonatkozik.


5. Hogyan kell a Zyrtec-et tárolni?

A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!

A dobozon feltüntetett lejárati idő (EXP: ) után ne szedje a gyógyszert. A lejárati idő az adott hónap utolsó napjára vonatkozik.

Ez a gyógyszer különleges tárolást nem igényel.


6. A csomagolás tartalma és egyéb információk

Mit tartalmaz a Zyrtec
- A hatóanyag a cetirizin-dihidroklorid. Egy filmtabletta 10 mg cetirizin-dihidrokloridot tartalmaz.
- Egyéb összetevők: mikrokristályos cellulóz, laktóz-monohidrát, magnézium-sztearát, hipromellóz, vízmentes kolloid szilícium-dioxid, Opadry Y-1-7000 (hipromellóz, titán-dioxid (E 171, makrogol 400).

Milyen a Zyrtec külleme és mit tartalmaz a csomagolás
Fehér, hosszúkás alakú, filmbevonatú tabletta, egyik oldalán bemetszéssel és "Y-Y" jelzéssel ellátva.

Filmtabletták átlátszó, színtelen PVC//Al buborékcsomagolásban és dobozban.

Csomagolás: 1, 4, 5, 7, 10, 14, 15, 20, 21, 30, 40, 45, 50, 60, 90, 100 vagy 100 (10x10) db filmtabletta.

Nem feltétlenül mindegyik kiszerelés kerül kereskedelmi forgalomba.

A forgalomba hozatali engedély jogosultja
UCB Magyarország Kft.
H-1023 Budapest
Árpád fejedelem útja 26-28.
Magyarország
Gyártó
Aesica Pharmaceuticals S.r.l.
Via praglia 15, 10044 Pianezza
Olaszország

OGYI-T-1599/02 (20x)
OGYI-T-1599/03 (30x)

Ezt a gyógyszert az Európai Gazdasági Térség tagállamaiban az alábbi neveken engedélyezték:
Ausztria: Zyrtec 10 mg - Filmtabletten
Belgium: Reactine, Cetirizine-UCB, Zyrtec
Bulgária: Zyrtec
Ciprus: Zyrtec
Cseh Köztársaság: Zyrtec, Reactine
Dánia: Benaday, Zyrtec
Egyesült Királyság: Benadryl one a day, Benadryl one a day relief, Zirtek allergy relief tablets, Zirtek allergy tablets
Észtország: Zyrtec
Finnország: Zyrtec, Benaday
Franciaország: Reactine 10 mg comprimé pelliculé sécable, Virlix, Cetirizine UCB 10mg, Zyrtec, Actifed Allergie cetirizine 10mg comprimé pelliculé sécable, Zyrtecset
Görögország: Ziptek
Hollandia: Reactine tabletten 10 mg, Zyrtec
Írország: Zirtek tablets, Reactine 10 mg tablets
Lengyelország: Reactine, Virlix, Zyrtec, Zyrtec UCB
Lettország: Zyrtec
Litvánia: Zyrtec
Luxemburg: Reactine, Zyrtec, Cetirizine-UCB
Magyarország: Zyrtec filmtabletta, Zyrtec start filmtabletta
Málta: Zyrtec
Németország: Zyrtec, Zyrtec P, Reactine
Norvégia: Reactine, Zyrtec
Olaszország: Formistin, Reactidiem "10 mg compresse rivestite con film", Zirtec 10 mg compresse rivestite con film
Portugália: Zyrtec, Virlix
Románia: Zyrtec
Spanyolország: Alerlisin, Virlix, Reactine 10 mg comprimidos, Zyrtec comprimidos recubiertos con pelicula
Svédország: Zyrlex
Szlovák Köztársaság: Zyrtec tbl flm 10mg, Reactine 10 mg
Szlovénia: Zyrtec10 mg filmsko oblozene tablete

A betegtájékoztató engedélyezésének dátuma: 2012. november
8



3



OGYI/20433/2011
OGYI/12766/2012

 

Hasonló termékek

ZILOLA-5MG-Filmtabletta-7X
ZILOLA 5MG Filmtabletta, 7X

Kiszerelés: 7X BUB

887 Ft Részletek
TELFAST-180MG-Filmtabletta-30X
TELFAST 180MG Filmtabletta, 30X

Kiszerelés: 10X

2 354 Ft Részletek
Akciós termékek
AMBROXOL-TEVA-3MGML-Szirup-100ML
AMBROXOL-TEVA 3MG/ML Szirup, 100ML

Megoldás hurutos köhögésre gyermekek számára. Kellemes málna ízű szirup.
Kiszerelés: 100ML

1 250 Ft 1 390 Ft Részletek
DENTINOX-Foginygel-gyermekeknek-10G
DENTINOX Fogínygél gyermekeknek, 10G

Fogzáskönnyítő gél, az első fogak kibújásakor jelentkező tünetek helyi kezelésére alkalmas készítmény.
Kiszerelés: 1X10G

1 575 Ft 1 885 Ft Részletek
BERES-CSEPP-Extra-belsoleges-oldatos-csepp--C-vitamin-50mg-tabletta-4x30ml120x
BÉRES CSEPP Extra belsőleges oldatos csepp + C-vitamin 50mg tabletta 4x30ml+120x

Az immunrendszer működésének támogatására,meghűléses megbetegedésekben, influenza idején.

4 355 Ft 4 440 Ft Részletek
További aciós termékek
Íratkozz fel hírlevelünkre hogy elsőnek értesülj az akciókról.
Egészség tippek

A helyes étkezésen kívül még van néhány fontos dolog, ami nagyban hozzájárul a koncentráció növekedéséhez. Mozogjunk, pihenjünk, aludjunk, de mindent a megfelelő mértékben! És vessük be a titkos memória segítő módszereket is!

Részletek

Tombol a vizsgaidőszak az egyetemeken, főiskolákon és érettségizők is nagyon készülnek az előttük álló szóbeli érettségiekre. Hogyan lehet ezt a megterhelő időszakot szellemileg, lelkileg és nem utolsó sorban fizikailag átvészelni?

Részletek

Kosár tartalma

A kosár tartalma üres.