CLARITINE AKUT 10MG Tabletta, 10X

CLARITINE AKUT 10MG Tabletta, 10X


Kiszerelés: 10X

968 Ft

Mennyiség:

BETEGTÁJÉKOZTATÓ: INFORMÁCIÓK A FELHASZNÁLÓ SZÁMÁRA

Claritine akut 10 mg tabletta
loratadin


Olvassa el figyelmesen az alábbi betegtájékoztatót, mely az Ön számára fontos információkat tartalmaz.
-Ez a gyógyszer orvosi rendelvény nélkül kapható. Mindemellett az optimális hatás érdekében elengedhetetlen e gyógyszer körültekintő bevétele.
-Tartsa meg a betegtájékoztatót, mert a benne szereplő információkra a későbbiekben is szüksége lehet.
- Sürgősen forduljon orvosához, ha tünetei 10 napon belül nem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak.
-További információkért vagy tanácsért forduljon gyógyszerészéhez.
-Ha bármely mellékhatás súlyossá válik, vagy ha a betegtájékoztatóban felsorolt mellékhatásokon kívül egyéb tünetet észlel, kérjük, értesítse orvosát vagy gyógyszerészét.

A betegtájékoztató tartalma:
1. Milyen típusú gyógyszer a Claritine akut 10 mg tabletta és milyen betegségek esetén alkalmazható?
2. Tudnivalók a Claritine akut 10 mg tabletta szedése előtt
3. Hogyan kell szedni a Claritine akut 10 mg tablettát?
4. Lehetséges mellékhatások
5. Hogyan kell a Claritine akut 10 mg tablettát tárolni?
6. További információk


1. MILYEN TÍPUSÚ GYÓGYSZER A CLARITINE AKUT 10 MG TABLETTA ÉS MILYEN BETEGSÉGEK ESETÉN ALKALMAZHATÓ?

A Claritine akut 10 mg tabletta az antihisztamin-hatású készítmények osztályába tartozó gyógyszer. Az antihisztaminok a szervezet által termelt, hisztaminnak nevezett anyag gátlásával csökkentik az allergiás tüneteket.

A Claritine akut 10 mg tabletta csillapítja az allergiás nátha (pl. szénanátha) tüneteit, úgymint tüsszögés, orrfolyás vagy orrviszketés és a szem égése vagy viszketése.

A Claritine akut 10 mg tabletta a csalán kiütés (viszketés, bőrvörösség, a csalánkiütés száma és mérete) tüneteinek enyhítésére is alkalmazható.


2. TUDNIVALÓK A CLARITINE AKUT 10 MG TABLETTA SZEDÉSE ELŐTT

Ne szedje a Claritine akut 10 mg tablettát
- ha allergiás (túlérzékeny) a loratadinra vagy a Claritine akut 10 mg tabletta egyéb összetevőjére.

A Claritine akut 10 mg tabletta fokozott elővigyázatossággal alkalmazható
- ha Ön májbetegségben szenved.

A kezelés ideje alatt szedett egyéb gyógyszerek
Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben szedett egyéb gyógyszereiről, beleértve a vény nélkül kapható készítményeket is.

Laboratóriumi vizsgálatok
Allergiás bőrpróba elvégzése előtt legalább 2 nappal fel kell függeszteni a Claritine akut 10 mg tabletta szedését, mert a készítmény hatóanyaga befolyásolhatja a vizsgálat eredményét.

Claritine akut 10 mg tabletta egyidejű bevétele bizonyos ételekkel vagy italokkal
A Claritine akut 10 mg tabletta bevehető étkezés közben vagy az étkezések közötti időben.
Nem észlelték, hogy a Claritine akut 10 mg tabletta fokozná az alkoholos ital hatásait.
Terhesség és szoptatás
A terhesség ideje alatt a Claritine akut 10 mg tabletta alkalmazása nem javasolt.
A szoptatás ideje alatt a Claritine akut 10 mg tabletta alkalmazása nem javasolt. A loratadin kiválasztódik az anyatejbe.

Mielőtt bármilyen gyógyszert elkezdene szedni, beszélje meg kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.

A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és gépek kezeléséhez szükséges képességekre
A Claritine akut 10 mg tabletta a javasolt adagolásban alkalmazva nem valószínű, hogy álmosságot okoz vagy csökkenti az éberséget. Mindazonáltal néhányan álmosságot tapasztaltak, ami hatással lehet a gépjárművezetéshez és gépek kezeléséhez szükséges képességekre.

Fontos információk a Claritine akut 10 mg tabletta egyes összetevőiről
A Claritine akut 10 mg tabletta laktózt tartalmaz. Amennyiben kezelőorvosa korábban már figyelmeztette Önt, hogy bizonyos cukrokra érzékeny, keresse fel orvosát, mielőtt elkezdi szedni ezt a gyógyszert.


3. HOGYAN KELL SZEDNI A CLARITINE AKUT 10 MG TABLETTÁT?

A Claritine akut 10 mg tablettát a betegtájékoztatónak megfelelően szedje. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg orvosát vagy gyógyszerészét.

Felnőttek és 12 éven felüli gyermekek:
Naponta 1 tabletta egy pohár vízzel lenyelve, étkezés közben vagy étkezések közötti időben.

2 és 12 éves gyermekek adagja testsúlyfüggő:
6 és 12 éves kor közötti 30 ttkg feletti gyermekek:
Naponta 1 tabletta egy pohár vízzel lenyelve, étkezés közben vagy étkezések közötti időben.

2-6 éves kor közötti gyermekek kezelésére - kizárólag orvosi utasításra - a szirup javasolt.
A Claritine akut 10 mg tabletta nem javasolt 2 évesnél fiatalabb gyermekeknek.

Súlyos májbetegségben szenvedő betegek
Felnőttek és 30 ttkg feletti gyermekek:
Másnaponta 1 tabletta egy pohár vízzel lenyelve, étkezés közben vagy étkezések közötti időben.

Ha az előírtnál több Claritine akut 10 mg tablettát vett be
A véletlen túladagolás valószínűleg nem jár súlyos következményekkel, ennek ellenére, ha Ön az orvosa által javasoltnál, illetve a betegtájékoztatóban leírtaknál több Claritine akut 10 mg tablettát vett be, forduljon orvosához vagy a gyógyszerészhez.
Claritine akut 10 mg tabletta túladagolásakor álmosságról, szapora szívverésről és fejfájásról számoltak be.

Ha elfelejtette bevenni a Claritine akut 10 mg tablettát
Ha elfelejtette időben bevenni az adagját, pótolja minél előbb, majd az eredeti adagolási rend szerint folytassa a készítmény szedését. Ne vegyen be kétszeres adagot a kihagyott adag pótlására.

Ha bármilyen további kérdése van a készítmény alkalmazásával kapcsolatban, kérdezze meg orvosát vagy gyógyszerészét.


4. LEHETSÉGES MELLÉKHATÁSOK

Mint minden gyógyszer, így a Claritine akut 10 mg tabletta is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.

2-12 éves korú gyermekeknél a leggyakrabban jelentett mellékhatás a fejfájás, az idegesség és a fáradtság volt. Felnőtteknél és serdülőknél a leggyakrabban jelentett mellékhatás az aluszékonyság, a fejfájás, az étvágyfokozódás és az álmatlanság volt.

A Claritine akut 10 mg tabletta forgalmazása óta nagyon ritkán súlyos allergiás reakciókat, szédülést, szabálytalan, illetve szapora szívverést, hányingert (émelygést), szájszárazságot, gyomorpanaszt, májproblémákat, hajhullást, kiütést és fáradékonyságot jelentettek. E reakciók fellépésének gyakoriságát nem lehet előre meghatározni.

Ha bármely mellékhatás súlyossá válik, vagy ha a betegtájékoztatóban felsorolt mellékhatásokon kívül egyéb tünetet észlel, kérjük, értesítse orvosát vagy gyógyszerészét.


5. HOGYAN KELL A CLARITINE AKUT 10 MG TABLETTÁT TÁROLNI?

A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!

Legfeljebb 30 °C-on az eredeti csomagolásban tárolandó.

A dobozon és buborékfólián feltüntetett lejárati idő után ne szedje a Claritine akut 10 mg tablettát. A lejárati idő a megadott hónap utolsó napjára vonatkozik.
Ne szedje a Claritine akut 10 mg tablettát, ha bármilyen változást észlel a tabletták küllemén.

A gyógyszereket nem szabad a szennyvízzel vagy a háztartási hulladékkal együtt megsemmisíteni. Kérdezze meg gyógyszerészét, hogy szükségtelenné vált gyógyszereit miként semmisítse meg. Ezek az intézkedések elősegítik a környezet védelmét.


6. TOVÁBBI INFORMÁCIÓK

Mit tartalmaz a Claritine akut 10 mg tabletta

* A készítmény hatóanyaga 10 mg loratadin
* Egyéb összetevők: magnézium-sztearát, kukoricakeményítő, laktóz-monohidrát (71,30 mg).

Milyen a Claritine akut 10 mg tabletta külleme és mit tartalmaz a csomagolás

Fehér vagy csaknem fehér, ovális, egyik oldalán mélynyomású törővonallal, Schering szimbólummal és "10" jelzéssel ellátott tabletta. Törési felülete fehér színű.
Csomagolás: 7 db, 10 db tabletta PVC/A1 buborékfóliában, dobozban.

A forgalomba hozatali engedély jogosultja és a gyártó

A forgalomba hozatali engedély jogosultja:
MSD Pharma Hungary Kft., 1095 Budapest, Lechner Ödön fasor 8., Millennium Tower III., 3. em.


Gyártó: SP Labo N.V., Industriepark 30, B-2220 Heist-op-den-Berg, Belgium

OGYI-T-1650/04 (Claritine akut 10 mg tabletta) 7 db
OGYI-T-1650/05 (Claritine akut 10 mg tabletta) 10 db

A betegtájékoztató engedélyezésének dátuma: 2011. december



3


OGYI/42348/2011

 

Hasonló termékek

XYZAL-5MG-Filmtabletta-10X
XYZAL 5MG Filmtabletta, 10X

Kiszerelés: 10X

986 Ft Részletek
Akciós termékek
OCUVITE-LUTEIN-FORTE-Tabletta-30X
OCUVITE LUTEIN FORTE Tabletta, 30X

Komplex összetétel luteinnel, antioxidánsokkal és cinkkel. A cink hozzájárul a normál látás fenntartásához.
Kiszerelés: 30X

2 905 Ft 3 550 Ft Részletek
MUCOPRONT-375G-kemeny-kapszula-50X
MUCOPRONT 375G kemény kapszula, 50X

Légúti megbetegedésekben a nyák oldására, köpetürítés elősegítésére szolgál.
Kiszerelés: 50X

1 960 Ft 2 190 Ft Részletek
VAGILACT-Q-Huvelytabletta-10X
VAGILACT-Q Hüvelytabletta, 10X

A vagilact-q összetevői, lactobacillus, tejsav, isoflavonok csökkentik a kellemetlen hüvelyi tüneteket, így az égő érzést, viszketést.
Kiszerelés: 10X

2 745 Ft 3 190 Ft Részletek
További aciós termékek
Íratkozz fel hírlevelünkre hogy elsőnek értesülj az akciókról.
Egészség tippek

A helyes étkezésen kívül még van néhány fontos dolog, ami nagyban hozzájárul a koncentráció növekedéséhez. Mozogjunk, pihenjünk, aludjunk, de mindent a megfelelő mértékben! És vessük be a titkos memória segítő módszereket is!

Részletek

Tombol a vizsgaidőszak az egyetemeken, főiskolákon és érettségizők is nagyon készülnek az előttük álló szóbeli érettségiekre. Hogyan lehet ezt a megterhelő időszakot szellemileg, lelkileg és nem utolsó sorban fizikailag átvészelni?

Részletek

Kosár tartalma

A kosár tartalma üres.